Hostel dla osób potrzebujących

Pierwszym projektem który realizowała nasza Fundacja to hostel dla osób potrzebujących. Mogą zamieszkać w nim osoby, które są aktualnie w trudnej sytuacji życiowej i poszukują takiej pomocy jak miejsce zamieszkania. Pobyt w hostelu jest płatny, a wysokość opłaty zależy od pokoju w jakim przebywają. Posiadamy pokoje 1-, 2-, i 3-osobowe. Aktualnie ceny kształtują się od 700 zł. 

Dodatkowo każdy może skorzystać ze wspólnych trzech posiłków po uiszczeniu dodatkowych 100 zł. Taka niska cena za całodzienne odżywianie jest możliwa dzięki współpracy z Radomskim Bankiem Żywności skąd pozyskujemy większość produktów żywnościowych, a także wsparciu innych sponsorów i dokupieniu tylko produktów które są niezbędne a których nie otrzymaliśmy. 

blank

Osoby są zobowiązane, regulaminem hostelu, aby zadbać samodzielnie o porządek w swoich pokojach, a także na korytarzach, toaletach i łazienkach według ustalonych dyżurów. Dzięki temu że sami opłacają pobyt w hostelu, na nowo uczą się zarządzania swoimi finansami i zdobywają poczucie że stają się pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Poprzez wspólne dbanie o porządek i wzajemną pomoc, jakiej staramy się uczyć pragniemy stworzyć atmosferę rodziny, którą często ludzie przebywający w hostelu kiedyś zatracili.

Bieżące informacje: